Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-08-10

Šinšilomanija

Publikuota: Gyvenimas, Šinšilos

Keksas ir Pupa

Keksas ir Pupa

Šis mielas gyvūnas visuomet suteikia tik teigiamas emocijas. Na o jeigu ir iškrečia kokią išdaigą, negi galima ant jo pykti.

Šinšila gana protingas gyvūnas. Mokslininkai įrodė, kad įvairių žinduolių rūšių išvystymo lygis yra tuo aukštesnis, kuo labiau išsivysčiusiusios jų smegenys. Norėdami įvertinti išsivystymo lygį, naudojamas Roginskio smegenų išsivystymo kvadrato rodiklis (tai galvos smegenų masės kvadratas padalintas iš kūno svorio). Taigi, žiurkės jis yra 0,0123, triušių - 0,0705, katės - 0,195, o šuns - 0, 464 ir šinšilos - 0, 096, tai yra šinšilos “protingesnės” už triušį,  daug “protingesnės nei ” žiurkės, šiek tiek atsilieka nuo kačių ir stipriai nuo šuns. Na taip, kai prisiskaitai apie tai, kaip šinšilos naktį atsidaro narvelį ir po to vėl jį uždaro, norisi tuo tikėti.

Šinšilos yra kilę iš Pietų Amerikos, Andų kalnyno vakarinio šlaito. Gamtoje gyvena glaudžiomis bendruomenėmis uolose, kurios randamos net 5000m. aukštyje. Beveik visus metus ten yra labai sausa, o temperatūriniai pokyčiai didžiuliai, nuo –15 C° iki +20 C°. Tačiau tankus šinšilos kailis puikiai apsaugo nuo atšiaurių oro sąlygų.

Du tokie pūkiniai kamuoliukai apsigyveno ir mūsų namuose.

Sakoma, kad šinšilos sugeba įteigti savo mintis žmonėms, nes dažnai šinšilų problemos jiems svarbesnės nei asmeninės.

Patiko (0)


Atgal į: Šinšilomanija