BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Birželis 2009 archyvas

Aston martin db4

Aston martin db4

Bugatti type 57

Bugatti type 57

Man patinka gražūs automobiliai. Jie kaip gražios moterys: apie juos kalbama su draugais bare, jie rodomi visuomenei. Kai tokia mašina pravažiuoja gatvėje atsisuki pasižiūrėti. Seniau, kai automobiliai praktiškai buvo surenkami rankomis jie visi turėjo savo šarmą, kurio nebeturi šiuolaikės dėžutės.Na pažiūrėkit, argi tai ne svajonių mašinos?

Rodyk draugams

Comments Komentavo 2 »

Piratų demonstracija

Piratų demonstracija

Apie piratus esame girdėję daug ir gana prieštaringų dalykų. Mūšiai jūroje ir sausumoj, plėvėsuojantis „Linksmasis Rodžeris, štai ką prisimeni išgirdęs žodį „piratas“ ir matyt jokių asociacijų su politine jėga. Tačiau šiuo atveju galima suklysti. Jau trejus metus Švedijoje sėkmingai savo veiklą vysto Piratų partija.
Piratų partija (Piratpartiet) įkurta 2006 metais Švedijoje. Ši politinė jėga kovoja prieš egzistuojančius ir prieštaringai vertinamus intelektualinės nuosavybės, patentų ir kitus panašaus pobūdžio įstatymus varžančius pilietines laisves. Taip pat partija pasisako prieš Švedijos dalyvavimą organizacijų, kovojančių už autorines teises, WIPO ir BTO veikloje. Partija taip pat gina privatuma internete bei privačiame gyvenime.
Savo programoje partija nepaliečia jokių kitų temų, todėl sunku ja butų priskirti kairiesiems ar dešniesiems.
Partijos įkurėjas Rickard Falkvinge. 2006 metų sausio 1 dieną buvo paleista Piratų partijos svetainė. Tuo metu reikėjo, surinkti 2000 parašų, kurie leistu dalyvauti rinkimuose vyksiančiuose rugsėjo 17. Mažiau nei po 24 valandų po svetainės pasirodymo reikalingi balsai buvo surinkti. Tą kartą rinkimuose į Švedijos parlamentą partija surinko tik 0,63% balsų.
Šiuometu partijos narių skaičius įšaugo. Dabar jai priklauso virš 49 740 narių. Taigi ji tapo trečia pagal dydį partija Švedijoje.
Taigi nieko nuostabaus, kad kovoje už vietą Europarlamente jie surinko 7,1 % ir užsitikrino 1 vietą.
Piratų partijos veikia dar 18 šalių. Devyniose iš jų, Vokietijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Suomijoje ir Prancūzijoje, oficialai. Dar dešimtyje (taip pat ir Lietuvoje) ruošiamasi jų įkurimui.

Rodyk draugams

Comments 1 komentaras »