BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Projektas

Vertybės keičiasi ir vis daugiau žmonių, taupydami laiką, išlaidas, norėtų gyventi arčiau miesto centro, nes tai ekonomiška ir patogu. Tačiau tuomet greičiausiai būsto tektų pasiieškoti daugiabutyje, kur reiktų dalintis bendra erdve su kaimynais, būti matomiems ir girdimiems. Be to, kuo arčiau senamiesčio, tuo didesnė prabanga čia įpirkti būstą , o statytis namą net nėra kur…

Tačiau netrukus klaipėdiečiai galės įsikurti greta miesto centro… Iš čia iki miesto teikiamų patogumų bus tiktai ranką ištiesti – parduotuvės, vaikų darželiai, mokyklos, darbovietės, senamiestis… – viskas šalia. Ieškančiuosius būsto tikrai turėtų sudominti ruošiami originalūs, dar negirdėti pasiūlymai, ko iš tiesų bus sunku atsisakyti

Prie centrinės Liepų gatvės, ant Danės upės slėnių, netoli senojo Šaulių dvaro, 24 hektarų plote bendrovė „Liepų namai“ planuoja įgyvendinti unikalų, šiuolaikišką „miestelio mieste“ projektą.

Dar tik pradėdami detaliojo planavimo procedūrą, investuotojai, ieškodami koncepcijos, į šį projektą žengė netradiciniu keliu. Padedant Lietuvos architektų sąjungai, jie organizavo architektų dirbtuves ir seminarą, kuriame dalyvavo žinomi Lietuvos architektai: Eugenijus Miliūnas, Algimantas Kančas, Saulius Pamerneckas, Edmundas Andrijauskas ir Alvydas Šeibokas. Jau parengtą teritorijos analizę susistemino ir urbanistinę viziją pateikė architektų biuras „Andrė Baldi architektūra – urbanistika“, o detaliojo plano projektą parengė architektė Vigilija Paulionienė.

Kvartale suplanuoti upės link vedantys pėsčiųjų bei dviračių takai, mokykla, vaikų darželis, sporto ir žaidimo aikštelės, reprezentacinė aikštė su amfiteatru…

Šiame „miestelyje mieste“ įsikurs apie 500 gyventojų šeimų. Jų poreikiams tenkinti bus pastatyta apie 50 000 kv.m ploto būstų, kurių dalis bus panaudota komercinei veiklai.

Liepų namų teritorija išsiskiria gražiu landšaftu: Danės upė, jos slėnis, tad kūrėjų tikslas - tuos vaizdus išsaugoti visiems būsimo kvartalo gyventojams. Arčiausiai upės suplanuoti namai bus vieno - dviejų aukštų, o teritorijos vidurio link, aplink kvartalo aikštę, jau dviejų ir net trijų aukštų jungtiniai, taip pat universalūs vienbučiai ir dvibučiai namai. Palei Liepų gatvę suplanuoti dviejų, trijų ir keturių aukštų kotedžinio tipo daugiabučiai namai su komercinėm patalpom, ties Joniškės gatve- vieta SPA centrui.

Žemutinėje teritorijos dalyje, palei Danės upę, savivaldybė yra numačiusi mažųjų laivelių prieplauką, istorinių malūnų parko ekspoziciją, futbolo stadioną, dviračių ir pėsčiųjų takus.

Vieta įpareigoja, nes yra šalia pagrindinės arterijos į Klaipėdos senamiestį, todėl architektams teks atsakomybė ir už pirminį svečių įspūdį apie mūsų miestą.

Kaip pastebėjo Projekto vystytojo UAB „Statemos investicijos“ atstovas Bernardas Kemundris ” Kadangi naujajame kvartale apsigyvens daug žmonių, reikės išspręsti darželių, mokyklų bei prekybos centrų klausimą. Nesinori daryti tokios klaidos ir paisyti vien ekonominio intereso“.

Svetainė

Projekto pristatymui buvo pasirinkta flash tipo svetainė. Vizualiai tokia svetainė žiūrisi gražiau nei paprasta svetainė (čia galima ginčytis, nes tai grynai mano nuomonė), tuo labiau, kad informacija joje nebus dažnai keičiama.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite